Nazywany polskim Jo Nesbø, porównywany do wielu wybitnych, zagranicznych twórców. Dobre, bo polskie – Remigiusz Mróz to od dłuższego czasu jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych pisarzy młodego pokolenia. Jego kryminalne historie pokochały miliony Polaków, a on wciąż nie zwalnia tempa. Poznaj wschodzącą gwiazdę literackiego świata!

Odzwierciedlenie pozycji w literaturze

Remigiusz Mróz urodził się w 1987 roku (https://www.taniaksiazka.pl/autor/remigiusz-mroz). Z wykształcenia jest prawnikiem, jednak odnajduje się także w dziedzinie literatury – co więcej, wychodzi mu to doskonale. W swoich nietuzinkowych i zaskakujących książkach opisuje historie, które mają duże powiązanie z jego codzienną pracą. Jako prawnik spotyka się z różnymi przypadkami dzisiejszego świata. Jak nikt inny potrafi przelać te myśli i doświadczenia na papier – w ten sposób powstają realistyczne historie, w których każdy czytelnik może postawić się na miejscu głównego bohatera.

Sukces po sukcesie

Choć młody artysta swoją przygodę z literaturą rozpoczął zaledwie sześć lat temu, jego dotychczasowa twórczość zaskarbiła sobie serca nie tylko grona czytelniczego oraz miłośników kryminału. Mróz za swoje książki jako pierwszy z polskich pisarzy otrzymał podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego, co tylko potwierdza jego ogromny potencjał. Dodatkowo, na podstawie “Zaginięcia” oraz “Kasacji” TVN stworzył serial “Chyłka”, który cieszy się dużą popularnością wśród widzów.

Zawodowiec w swoim gatunku

W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie – powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, science fiction. Wszystko sprowadza się w pewnym stopniu do jego pracy zawodowej, jednak to tylko potęguje wiarygodność i emocjonalność w książkach Remigiusza. Jego umiejętność połączenia dwóch tak różnych pasji ze sobą robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że jego doświadczenie i dorobek stale się poszerza, a ludzie nadal wyczekują na nowości spod pióra Mroza.

Największe dzieła

Choć debiutował w roku 2013, sześcioletniego dorobku może mu pozazdrościć niejeden pisarz. Siedemdziesiąt milionów sprzedanych książek – robi wrażenie, prawda? Trylogia “Parabellum” to literacki debiut Remigiusza, jednak nie tylko ta seria odnosi tak spore sukcesy. Seria z komisarzem Forstem czy Joanną Chyłką to ulubieńcy wśród kryminałów i detektywistyki. “Kasacja”, “Ingwilacja”, “Wyrok”, “Ekspozycja” – te tytuły od razu przywołują na myśl nazwisko Mroza, bowiem książki stały się jego nieodłączną wizytówką. W 2016 roku twórca podjął się kolejnych powieści, opublikowanych jako Ove Løgmansbø. “Enklawa”, “Połów” oraz “Prom” również przypadły do gustu zwolennikom pisarza, a król polskiego kryminału z pewnością nie zamierza zwalniać.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com